СОЄВИЙ ТЕКСТУРАТ

ПРИЗНАЧЕННЯ

 

замінник м'яса, вироблений з знежиреного соєвого борошна

 

ПЕРЕВАГИ

 

  • продукт швидкого приготування, багатий білком і містить мало жирів
  • використовується у вегетаріанській та східній кухнях

 

СИРОВИНА

 

знежирене соєве борошно

 

ВИГОТОВЛЯЄТЬСЯ НА

ЕКСТРУДЕРІ Е-1500

Соєвий текстурат (текстурат соєвого білка, соєве м'ясо) - продукт переробки соєвих бобів - замінник м'яса, вироблений зазвичай зі знежиреного соєвого борошна.

 

Соєвий текстурат - продукт швидкого приготування, багатий білком, містить мало жирів.

 

Широко використовується у вегетаріанській та східній кухнях.

 

В англійській мові використовуються терміни англ. textured vegetable protein (TVP) і англ. textured soy protein (TSP), які переводяться дослівно як «текстурований рослинний білок» і «текстурований соєвий білок».

 

Соєвий текстурат проводиться методом екструзії обробки тіста зі знежиреного соєвого борошна або соєвого шроту (т. зв. білих пластівців - white flakes) і води.

 

Отримана губкоподібна маса подрібнюється і потім сушиться.

 

Залежно від подрібнення тіста в процесі виробництва шматочки соєвого текстурату можуть мати різні форми і розміри, наприклад: фарш (гранульоване), пластівці, гуляш, відбивні, шматочки кубічної або довгастої форми і т. д.

 

Готовий соєвий текстурат містить приблизно 50-70% білку.

 

Соєвий текстурат, за структурою нагадує м'ясо тварин, використовується в кулінарії як його аналог або замінник.

 

Перед використанням сухий соєвий текстурат піддають регідраціі (відварюють або вимочують), після чого маса вихідного продукту збільшується в 2-3 рази.

 

Приготування здійснюється шляхом відварювання або замочування в бульйоні (як гарячому, так і холодному, зазвичай з додаванням приправ) або в маринаді.

 

Соєвий текстурат вбирає бульйон або маринад, що формує його смак і робить його придатним для подальшої кулінарної обробки.

 

Таким чином, використання соєвого текстурат дозволяє готувати вегетаріанські та веганські версії таких страв, як плов, макарони по-флотськи, гуляш, чілі, і інших став,  котрі традиційно готуються з м'ясом.

 

Соєвий текстурат, як правило, продається в сухому вигляді, і має термін зберігання близько 1 року.

 

Приготований (регідрований) соєвий текстурат може зберігатися в холодильнику не довше трьох днів.

 

Для збільшення термінів зберігання приготованого соєвого текстурат його можна піддати заморожуванню, смакові якості продукту при цьому при звичайному і навіть шоковому розморожуванні на вогні не змінюються.

 

Поділитися: